„Przyroda potrafi urządzić wspaniałe widowisko. Scena jest wielka, oświetlenie efektowne, statystów co niemiara, budżet na efekty specjalne - nieograniczony.” (Życie Pi Yann Martel)

A co jeśli staw staje się sceną, pierzaste istoty statystami, blask poranka oświetleniem? Wtedy to wkracza nasz Prelegent, Michał Fabiszewski.

Przypadek skierował go na drogę prowadzącą ku obcowaniu z Przyrodą i fotografią. Ani spostrzegł, jak bardzo się od tego uzależnił. Początkowo oddał się fotografii makro. Jednak to ptaki wodne skradły mu serce, to im poświęca najwięcej czasu. Jak sam o sobie mówi, uwielbia siedzieć godzinami w stawie, a perkoz zausznik to gatunek, z którym spędził ponad setkę godzin.

Michał jest nie tylko fotografem, ale i edukatorem przyrodniczym. Poprzez warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży uchyla podwoje niesamowitego królestwa Natury. Bardzo często gości w TVP Bydgoszcz oraz TV Toruń, dzieląc się swą pasją w programie „Spotkania z ekologią”. Od roku 2015 jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Michałem Fabiszewskim! A już teraz przedsmak tego, co Was czeka! Ptasi świat oczami naszego Prelegenta!